KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344013
*
nr 934 4013
Oljemålning
Dal-Edvin, Hytta, 44 x 35
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:43:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 12:17:39
1
150 kr
12/1 16:26:16
2
Vinnande bud
12/1 18:38:53
3
300 kr
12/1 18:38:53
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Strömbergshyttans glasbruk
Strömbergshyttans glasbruk, beläget i Lessebo kommun, mitt emellan centralorterna Hovmantorp och Lessebo, fick 1933 sitt namn efter bruksdisponenten Edvard Strömberg.
Glasbruket hade grundats redan 1876 under namnet Lindefors glasbruk.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dal-edvin hytta olja oljemålning oljemålningar
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4013
Oljemålning
Dal-Edvin, Hytta, 44 x 35
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 12:17:39 | 1 | 150 kr |
12/1 16:26:16 | 2 | Vinnande bud |
12/1 18:38:53 | 3 | 300 kr |
12/1 18:38:53 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Strömbergshyttans glasbruk
Strömbergshyttans glasbruk, beläget i Lessebo kommun, mitt emellan centralorterna Hovmantorp och Lessebo, fick 1933 sitt namn efter bruksdisponenten Edvard Strömberg. Glasbruket hade grundats redan 1876 under namnet Lindefors glasbruk.
Strömbergshyttans glasbruk, beläget i Lessebo kommun, mitt emellan centralorterna Hovmantorp och Lessebo, fick 1933 sitt namn efter bruksdisponenten Edvard Strömberg. Glasbruket hade grundats redan 1876 under namnet Lindefors glasbruk.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dal-edvin hytta olja oljemålning oljemålningar
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48